Úvodní informace k 7. Pochodu Finanční stráže 

       Vážení příznivci turistických pochodů, Východočeský klub celních veteránů, ve spolupráci s Pochodnickým spolkem Lanškroun, pro Vás připravil již 7.  Pochod Finanční stráže, který se uskuteční

v pátek večer 16.6. a v sobotu ráno 17. 6. 2023.

   Na letošní ročník  jsme připravili kromě změny tras novinku, kterou bude noční trasa v pátek 16.6. 2023. Místo startu a cíle pochodu bude, stejně jako v roce 2022 v areálu bývalého Oddělení Finanční stráže v Prostřední Lipce č.p. 16, kde má Východočeský klub celních veteránů své sídlo.  

   Vzhledem k neustále se zvyšujícím se nákladům na organizaci, jsme navýšili základní účastnický poplatek na 700,- Kč. V rámci tohoto poplatku obdrží každý účastník medaili se stužkou, dekret o absolvování pochodu, balíček s občerstvením v igelitové tašce s logem pochodu a po příchodu do cíle teplé jídlo.

   Další změnou jsou nové trasy pochodu 16.6.2023 se vydáme od 20:00 na noční trasu o délce 21 km. Druhý den od 8:00 budeme startovat krátkou trasu o délce 18 km a dlouhou trasu, která bude mít tentokrát délku 34 km. Trasy jsou situovány v okolí masivu Králického Sněžníku a Dolní Moravy,  část je vedena po území Polska. Na kontrolních bodech bude, na základě kladných ohlasů z minulého ročníku, opět možnost zakoupit teplé i studené občerstvení a jídlo. Trasy pochodu budou v měsíci lednu vyvěšeny na webových stránkách.

  Pro zájemce bude v areálu Prostřední Lipka zajištěno od pátku do neděle také ubytování, cena za jeden nocleh zůstává 280,- Kč. K dispozici je 35 lůžek, která budou obsazována postupně podle došlých přihlášek.  Pro příznivce stanování  vyčleníme v areálu prostor, cena za 1 stan je 50,- Kč s tím, že zahrnuje i možnost využití sprch v suterénu hlavní budovy. Požadavky na ubytování uveďte do přihlašovacího formuláře. Pokud počet zájemců o ubytování přesáhne výše uvedenou kapacitu, budeme, v případě zájmu, jednat o možnosti ubytování ve SOUO Dolní Lipka, aktuální cena za 1 nocleh je 350,- Kč, nebo v některém penzionu na Horní Lipce. Případné dotazy k ubytování a stravování zasílejte na l.bruha@centrum.cz

   Stravování, občerstvení a ubytování bude  zajištěno v areálu  od pátku 16.6.  od 13.00 hodin do neděle 18.6. do 10.00 hodin. Konkrétní nabídku jídel a občerstvení zveřejníme  nejpozději týden zahájením pochodu.

  Pokud k dopravě do místa startu zvolíte motorový dopravní prostředek, je třeba tuto skutečnost uvést do přihlašovacích údajů, abychom včas zajistili dostatečný počet parkovacích míst.

   Platby ze zahraničí zasílejte na účet číslo 2501131948/2010, zřízený pro tento účel u FIO Banky.

   Na páteční večer se budeme snažit opět připravit posezení u táboráku s hudebním doprovodem. Pro účastníky pochodu bude, stejně jako v předchozích ročnících, připraven pod altánem a přístřešky dostatečný počet míst k sezení.

   Pokud jde o upomínkové sklenice s logem pochodu, není třeba tyto objednávat předem. Východočeský klub celních veteránů vede aktuálně jednání s výrobcem o  druhu sklenice a  ceně.  V případě, že dojde  dohodě a závazné objednávce, najdete vzor sklenice na webových stránkách včetně ceny, za kterou bude ve volném prodeji v místě startu pochodu.

   O dalších aktualitách k letošnímu pochodu Vás budeme průběžně informovat na webových stránkách Východočeského klubu celních veteránů www.vkcv.estranky.cz a Pochodnického spolku www.pochodnickyspolek.cz

   Přejeme Vám klidné a spokojené prožití svátečních dnů, do roku 2023 pak především pevné zdraví.  Těšíme se na viděnou  při startu 7. Pochodu Finanční stráže RČS.

                                          Za  Východočeský klub celních veteránů

                                          Ladislav Brůha, místopředseda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *